A Qidian.com, mint az online irodalom iparosításának egyik pionírja, az akkoriban maga mellé gyűjtött neves online írói csapatnak és műveiknek köszönhetően tudta megtartani az olvasókat, és azáltal, hogy egyre inkább kiterjesztette “fizetős olvasási” rendszerét, az online irodalom iparosítása egyre elfogadottabbá vált az olvasók körében.
Az a kereskedelmi siker, amit egyre több online irodalmi weboldal ért el – köztük a 17k.com –, valamint az olyan új üzleti próbálkozások, mint az online irodalmi művek kivásárlása vagy az online irodalom elektronikus szerzői jogainak kidolgozása, érettebbé tették az online irodalom iparágát. Ennek köszönhetően pedig lehetővé vált az online irodalom alkotói számára, hogy a papíralapú kiadáson kívül más gazdasági forrásokkal is rendelkezzenek.
Valójában, az online irodalom “papír kiadása” még 2009-ben is nagy jelentőséggel bírt az írók számára.
Először a Qidian.com-on kezdtem el írni. Az ok, amiért egy fizetős olvasási platformot választottam, egyszerűen csak a szerzői jogi problémák miatt volt, amelyek a jövőben kiadandó fizikai könyveket érintették. De ettől eltekintve továbbra is szeretnék papíralapú könyveket kiadni, mert úgy gondolom, hogy azok könyvek a legidőtállóbbak, amelyeket a kezébe foghat az ember.
Nyilatkozta Cui Shuxin, a “Jinnian Műsoridő” (瑾年秀时) és a “Jövő nyár” (未来之夏) könyvek szerzője
De az interneten felhalmozható népszerűség és a viszonylag tisztességes jövedelem, kiforrottabb üzleti platformot biztosított az online irodalom szerzői számára.
Ezzel egyidőben, az online irodalom iparosodása több szerzőt is arra késztetett, hogy teljes munkaidőben elkötelezze magát, de a “szerzőkkel” szemben inkább “írónak” nevezik magukat. Egy korábbi online író így nyilatkozott:
Másokhoz hasonlóan, én is azért kezdtem el írni, mert a jelenlegi alkotások olyanok, amilyenek, és én is szerettem volna valami érdekeset és valami mást írni. Az iparosítást követően, persze lehetett vele pénzt keresni, de valójában ez a pénz nagyon fáradságos volt. Az ipari szabványok szerint, az online íróknak havonta körülbelül 200.000 szót kellett írniuk, különben az olvasók sürgetni kezdték az új részeket, olyan sokan követték. Az írás során, a koncepció kidolgozása volt az, ami sokáig tartott, és mivel napközben túl nagy volt a zaj, éjszaka gyorsabban tudtam írni. Általában, este 10 körül ettem egy késő esti uzsonnát, majd nekifogtam írni. Este 11-től reggel 9 óráig írtam, végül közzé tettem a frissítést, és lefeküdtem. Akkoriban még nem dolgoztam, így napközben tudtam aludni.
Egy volt online író
A híres online író, Tang Jia San Shao, aki mondhatni egyike a legkiemelkedőbb online íróknak. A “Douluo Dalu” című műve élőszereplős és animált adaptációt is kapott. Egyszer azt mondta egy interjújában:
Az emberek talán csak az eredményeimet látják, de amit nem látnak, az az én robotszerű életem. A korai években, amikor elkezdtem írni, még fiatal voltam és sokszor hajnali 1 óráig, akár 2-ig is fennmaradtam. Ez körülbelül 3-4 évig tartott, de a testem nem bírta tovább. Amikor elkezdtem könyveket írni, mondhatni én alapítottam meg a napi frissítések rutinját… valamikor 2005-ben, és több mint 4 millió szót írtam.

Ahogy fizikai betegsége egyre súlyosabbá vált, szigorú időkeretet szabott a napi írásnak:
Most, hogy nem kell kimennem együttműködéseket megbeszélni, minden nap 8-kor kelek, iszok egy pohár vizet, és elmegyek futni. Körülbelül 30 perc múlva visszajövök, megmosakszom és reggelizel. 9:30-kor kezdek írni, egészen 10:40-ig. Ezután fél órát edzek benti gépekkel, még írok egy fél órát, és 12-kor ebédelek. 13:15-től alszom egy keveset, majd 14:30-kor felkelek és folytatom az írást. 4 órakor megyek tollasozni, majd 5:20-kor ismét folytatom az írást, 6:30-kor vacsorázok, időnként este is írok, de nem tovább, mint 9:30. És ez így megy tovább minden egyes nap.
Kétségtelen, hogy minden író megtapasztalta az írás nehézségeit. Az online irodalmi művek terjedelme – amelyek könnyen elérhették a millió vagy tízmillió karaktert – valamint a közönséggel való szoros kapcsolat miatt, az online irodalom alkotói óriási munkaterheléssel voltak kénytelenek szembenézni.
Felhasznált irodalom:
A papíralapú könyvektől az Intellektuális Tulajdonig: Az online írók bukása és szárnyalása